Singapur Matematiği Eğitmenliği Sertifika Programı

Singapur Matematiği Eğitmenliği Sertifika Programı

EĞİTİM TAKVİMİ

Eğitimin yapılacağı yer: Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü - İzmir

Eğitim Takvimi: 3-4-10 HAZİRAN 2017 (3 Gün)

Eğitim saatleri:  10:00-17:00

EĞİTİM NOTLARI

Eğitim Yöntemi :

Teorik ve pratik

Eğitim Süresi :

3 gün

Singapur Matematiği Eğitmenliği Sertifika Programı

Matematik evrensel bir dildir,konular değişmez öğretilen yöntem ve teknikler farklıdır.

Singapurlu öğrenciler, yapılan uluslararası sınavlarda ilk üçte yer almaları sebebiyle sistem önem kazanmıştır. Matematiği öğretirken izledikleri yöntem ve tekniklerin ülkemizde uygulanan sistemden farklı olduğu anlaşılmıştır.

Singapur matematik sistemi eğitim programı içinde, sistemde kullanılan araç ve gereçleri kullanarak bu eğitimi uygulamalı olarak alacaksınız.

Bu sistem sayesinde matematiği seven ve daha kolay anlayan bireyler ile daha başarılı sınıflar oluşturmanızı sağlayacak.

Ülkemizde matematik dersi birçok öğrenci ve velinin korkulu rüyasıdır. Bu sonucu doğrularcasına  YGS, LYS ve orta öğretim sınav sonuçlarında matematik başarı oranı oldukça düşüktür.

İlkokul döneminde başlayan matematiksel kavramları tam olarak algılayamama nedeni ile matematik sorularını yapamama, çocukların Matematiğe karşı özgüveninin azalmasına yol açmaktadır. Böylece “ben matematiği yapamam, matematik zor” inancı oluşmaktadır.

Uluslararası sınavlarda Türkiye, sıralamalarda en sonlarda yer almaktadır. Öte yandan bu sınavlarda başarı elde eden Singapurlu öğrencilerin bu başarıyı nasıl elde ettikleri birçok ülkenin ilgi konusu olmuştur. Singapur Matematiği Sistemini kendi matematik sistemi içine adapte eden ülkelerde ise matematik başarısı artmıştır.

Bu eğitimle birlikte;

Sizin var olan matematik bilginizi Singapur matematiğinde kullanılan pratik yöntemleri uygulayarak ve öğrenerek matematiği  kolaylaştırmaktır.

Singapur Matematik Sisteminde ezbere matematik yapılmamaktadır. Öncelikle matematiksel objeler kullanılarak çocuğun temel kavramları anlaması  amaçlanmaktadır. Bununla ilgili görseller kullanılmaktadır. Görsel materyallerden sonra somut ve sonrasında soyut işlemlere geçilmektedir.

Singapur matematik sisteminde matematik araç ve gereçleri soyut kavramları somutlaştırır ve böylece öğrencinin en iyi şekilde öğrenmesi gerçekleşir.

Sistemde yer alan somut matematiksel kavramları kullanmayı öğretir.

Hem temel işlemlerde, hem de problemlerde pratik yöntemleri derslerinizde nasıl kullanacağınızın pratiğini  verir.

Bu sistemle birlikte temel matematiksel kavramları çocuklar öğrenir, ezberlemez.

Problem çözme yetenekleri gelişir.

Bir konu üzerinde bol pratik yaptıkları için o konu üzerinde uzmanlaşırlar.

Matematiksel düşünme yetenekleri gelişir.

Matematik evrensel bir dil olduğu için bu sistemi alan öğretmenler derslerinde bu uygulamaları rahatlıkla yaptırabilirler.

Öğrenmesi ve öğretmesi kolay.

Her düzeydeki çocuk kolayca anlar ve uygular.

Dersi sevmeye başlayacakları için öğrenci ile iletişiminiz de kolaylaşır.

Altyapısı sağlam olan bu çocukların gelecekteki başarısının da temelleri sağlam olacaktır.

Zoru kolayca başaran bu çocuklar hayat karşısında da daha sağlam durur ve zorluklar karşısında pratik çözümler üretmeyi bilirler.

 

PROGRAM BAŞVURU FORMU

ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ

''Yaşam koçluğu düşüncesi kafamda  oluştugunda,birçok kişiden referans aldım, bilgi topladım, araştırdım, düşündüm.. ama herseferınde karşıma tek isim çıktı.. İSMAİL BARIŞ ÖZPAZARCIK ve ETKİN İ...

Nusret Kantarcı Taşan Öğretmen

Güzel bir deneyimdi. Kaliteli bir eğitim süreciydi. Bu eğitim için ayırdığım tüm kaynakların karşılığını ziyadeiyle aldım. Teşekkür ederim.

Yusuf Gönenoğlu Terapist

“Kafamda oluşturduğum koçluk süreci somtlaştı ve boşluk doldu. Amacına yönelik etkili bir çalışmaydı. Kursa başlayışımla bitişi arasında çok büyük fark vardı. Teşekkürler.”

Ali Karagöz Rehberlik ve Psikolojik Danışman

Bu eğitim bende trafo etkisi yarattı. Öğretmen olarak ve birey olarak yeni çözümler, yeni yollar edindim. Öğrencilerime teknikleri uygulamak için sabırsızlanıyorum. Etkin İnsan Enstitüsü’nün ve değerli eğitmenlerinin tecrübelerinin ışığını yakalamak...

Pınar İpek Öğretmen

Ben Gökçe Balikan. Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü’yle tanıştıktan sonra yoga destekli Pilates Eğitmenliği sertifika programına katılarak, pilates ve yogalates eğitmeni oldum. Etkin İnsan işbirliği ile İzmir Mövenpick ...

Gökçe Balikan

Yoga eğitimi, hayatın anlamını bulup, bu anlamla hayatı yepyeni bir biçimde yaşamamı sağladı. Nereye vardığım değil, hangi yolda olduğum önemliydi ve ben bu yolu bu eğitimle buldum

Murat Aygün Beden Eğitimi Öğretmeni
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Pilates yaptığımı zannedip, aslında çok yanlışlıklarla dolu bir şey yapıyormuşum. Vücudumun farkındalığına varıp, nefesi nasıl kullanmam gerektiğini öğrendim. Pilatesi hayatıma kattığım için çok mutluyum.

Yasemin Eriş

Ben Şenay Aka. 2008 yılında Etkin İnsan’dan almış olduğum Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı’ndan sonra hayatım değişti. Yoga Eğitmenliği programını tamamladıktan sonra, Karabağlar Halk Eğitim Merkezi’nde çalışmaya başladım...

Şenay Aka
Top