HAKKIMIZDA

Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü kimdir?

Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü, “insan” odaklı bir yaklaşımla, eğitim çözümleri sunmak üzere 1999 yılında kurulmuştur.

Yeni Bir Meslek | Etkin İnsan

Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü; birey ve organizasyonların öz potansiyellerini açığa çıkararak, vizyonları doğrultusunda kendilerini ileri taşımalarında yaratıcı çözümler geliştiren, uygulayan,çözüm ortaklığı yapan bir organizasyondur.
 
Birey ve organizasyonların çözümlemek istedikleri her konuda, spesifik olarak tanımlanmış, somut olarak belirlenmiş bir noktadan ulaşılmak istenen hedef ya da vizyona ulaşılmasında yol arkadaşlığı yapan bilinç girişimidir.
 
Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü’nün işbirliği içinde çalıştığı kurum; Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'dir. Ege Üniversitesi ile çözüm ortaklığı içinde 2006 yılından bu yana bir çok sertifika programları gerçekleştirmiştir.

Web sitesi üzerinden Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde kişisel-kurumsal gelişim alanlarında mesleki programlara yönelik sertifika programları düzenlemektedir.

"2014 yılı itibariyle dünyada yoganın daha bilinçli ve etik bir şekilde yaygınlaşmasını sağlamak için kurulmuş olan Yoga Alliance’ın Türkiye’deki tam kapsamlı ilk ve tek yoga okulu olmuştur. Yoganın tüm alanlarında uluslararası standartlarda ve geçerlilikte eğitim verebilen Türkiye’nin tek okuludur. Aynı zamanda Koçluk alanında ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonuna)bağlı, ICF’in belirlemiş olduğu uluslararası standartlarda ve etik değerlerde eğitim yapan kuruluşu olup, kurucusu ve eğitmeni ICF PCC akredite unvanlı okuludur."

Top