Öğrenci Görüşleri

Bu eğitime ikinci kez katıldım. Psikoloji eğitimi almış, Koçluk eğitimini tamamlamış bir kişi olarak NLP tekniklerinin gücünden çok etkilendim. İlk eğitim benim için ufuk açmıştı. Sırtımda meğerse 40 tonluk yük taşıyormuşum. Onlardan tamamen özgürleştim. İkici kez eğitim almak ve Etkin İnsan’da olmak benim için zevk ve keyif oldu.

Mümtaz Yılmaz

6 aydır uyku uyuyamıyordum. Bu kurs sayesinde uykum düzene girdi, artık uyuyabiliyorum. Bu bile eğitimden tatmin olabilmem için yeterli oldu. Bu eğitim için şunu söyleyebilirim: Hani çekici alıp eline duvarları yıkarsın. Bu eğitim bence bunu yaptırıyor. Dert dediğin bir şey, meğer dert değilmiş!..

Toygun Miral

NLP eğitimini kesinlikle tüm koçların alması gerekiyor. Koçluk ile NLP’nin harmanlanmasıyla harika bir konsept ortaya çıkıyor. Bunu kendi adıma gördüm ve çalışmalarımın kolaylaşacağını söyleyebilirim. Artık çok daha pozitif hissediyorum kendimi. Kafamın arka planında bir düzen oluştu.

Tülay Okcu

Bilinçaltı yöntemlerinin koçluk ile harika bir şekilde harmanlanabileceğini gördüm. Bir öğretmen olarak çocukların bu tekniklere çok ihtiyacı olduğunu biliyorum. Onların üzerinde pozitif, umut dolu bir etki bırakacağımızı düşünüyorum. Ben değişirsem, karşımdakinin de değişip dönüşebileceğini fark ettim.

Tufan Şaşman

Bedenin bilgeliğinin her şeye çok net cevabının olduğunu görmek, sorduğum sorulara cevap bulmak harikaydı, beni çok etkiledi. Her şeyin bir anlamı olduğunu, farklı bağlantıları olduğunu ve doğru tekniklerle yaklaşıldığında her şeye çözüm bulunabileceğini gördüm.

Selin Salman

Bir öğretmen olarak öğrenmeye tutkunum. Bartın’dan gelirken öğretmen-koç olarak NLP’den faydalanacağımı biliyordum. Ancak beklediğimden çok daha fazla bilgi ve açılımlarla dönüyorum. Çocuklarım için geldim, ancak kendimdeki pek çok şeyi hallederek dönüyorum.

Özlem Çubukluöz

Eğitim inanılmaz hızlı geçti, bir rüya gibi... Hani hiç bitmesin dediğiniz anlar olur ya, eğitimin her anı benim için böyleydi. Eğitime başlarken koymuş olduğum üç niyet/hedefe ulaşmış olarak eğitimi tamamladım.

Serap Ertürk

Bir öğretmen olarak şehir dışından ciddi zor şartlar altında bu eğitime katıldım. Harika bir tatil yaptım, keyif aldım, öğrendim, çok mutlu bir şekilde ayrılıyorum. Kesinlikle ayırdığım zamana, kaynağa değdi. NLP tekniklerinin kişisel sorunları çözebildiğini gördüm.

Fidaye Sarı

Yaşamıma dokunduğunuz An için ailece şükran duyuyoruz 20 yıldır çocuklarımla gidemediğim sinemaya her gittiğimizde gittiğimiz tatilde kenarda beklediğim mağara girişlerinde ve bir de ben girişlerinde şimdi herkesten önce girdiğimde birdaha birdaha iyiki varsınız diyoruz sevgiyle kalın.

Seza Çiftçi Eğitimci

"NLP yöntem ve tekniklerinin hayatın bir çok alanında kolaylıkla adapte edeceğimiz teknikler olduğunu gördüm. Hocamızın idealist ve hümanist yaklaşımıyla aktarmış olduğu bilgiler sayesinde eğitimden maksimum verim aldığımı düşünüyorum.” 

Çimen Özer

“NLP Pract. eğitimine geldiğim günden inanılmaz bir dönüşüm yaşadım. 7 günün her günü, olağanüstü, inanılmaz sihirliydi benim için. Çook teşekkür ederim.”

Yasemin Alkan Öğretmen

“Geçmişten gelip hayatımda sorun yaratan pek çok konuya çözüm bulmak beni çok rahatlattı. Bu eğitimde, iç dünyanızda neler yaşayacağınıza inanamayacaksınız.Hayatınız boyunca faydasını göreceğinize inandığım bu eğitim, gerçekten kelimelerle ifade edilemez. Çünkü inanılmaz.”

Ecem Sümer Üniversite Öğrencisi

“İnsanın kendini tamamlanmış hissetmesi çok önemli. Ben hayatımda tamamlanma duygusunu; NLP eğitimi ve koçluk eğitimlerinde hissettim. Muhteşemdi. Teşekkür ederim.”

Zehra Çağlar Moda tasarımcısı-Profesyonel Koç

“Hayatıma yaptığınız o sihirli dokunuşu ömrümce hatırlayacağım”

Seval Sandalcı

“Mum ışığıyla ve el yordamıyla yürümeye çalıştığım bu yolda, ışığın kaynağını bulduğum, sistemimin nasıl mükemmel çalıştığını öğrendiğim yer burası: Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü. Kendinize sorduğunuz sorularınız varsa; Nedenleri, niçinleri öğrenmek için doğru yerdesiniz demektir. Hemen, şimdi, şu anda harekete geçebilirsiniz.”

Mehtap Koçan Avukat

“Etkin İnsan Enstitüsü; değişim, dönüşümün bir bütün olarak öğrenildiği bir gelişim yuvası Sıcak, sevgi dolu samimiyetin ve dürüstlüğün yeri. NLP eğitimine gelirken heyecanlıydım, çıkarken daha da tatlı bi heyecan ve mutlulukla çıkıyorum. Bedensel, duygusal, zihinsel, ruhsal açıdan doygunluk ve farkındalıkla doluyum. Teşekkür ederim.”

Melahat Açılmış Mutlu

"Tam olarak tatmin edici. Kafamda oluşan tüm soruları ve şüpheleri tamamen çözümledik. Eğitmenimiz, her bir konu için hayattan örneklerle konuyu çok iyi pekiştiriyor. Yoğun bir periyod ve yeterli bir eğitim." fsevilkilimci@gmail.com

Figen Sevil Kilimci Akademisyen

Diğer Programlara Ait Öğrenci Görüşleri

Top