Öğrenci Görüşleri

Bu eğitim bende trafo etkisi yarattı. Öğretmen olarak ve birey olarak yeni çözümler, yeni yollar edindim. Öğrencilerime teknikleri uygulamak için sabırsızlanıyorum. Etkin İnsan Enstitüsü’nün ve değerli eğitmenlerinin tecrübelerinin ışığını yakalamak büyük mutluluktu. Teşekkür ederim.

Pınar İpek Öğretmen

Etkin İnsan Eğitim Koçluğu Eğitiminde, bir danışman olarak öğrencilerle çalışırken sonuç alacağım etkili tekniklerle karşılaştım.Her bir yöntem ve tekniklerin öğrencilerin ihtiyaçlarını nasıl karşılayabileceğimi görmek çok heyecan vericiydi. Uygulamaların bu kadar yoğun olması öğretici ve geliştirciydi. Öğrencilerim için gelmiştim, fakat kendime koçluk yapabileceğim teknikleri almak, beni de bir kaç adım öteye taşıdı. Her öğretmenin, danışmanın alması gereken çok etkili yöntemler.

Gülşen Çelebi Psikolojik Danışman-Rehber Öğretmen
2017

Öğrencilerime fayda sağlamak için geldiğim eğitim, önce kendime fayda sağladı. Hatta hayatımda önemli noktaları düzelttim. Bu kursta kendimi buldum. Üst benliğimle karşılaşmak, bilge tarafımla iletişime geçmek beni çok etkiledi. Ciddi bir açılım yaşadım. Önce kendime yardım ediyorum, sonra da pek çok öğrencime katkı sağlayacağım. Kurumumda da aynı şekilde değer yaratacağıma, farkındalık sağlayacağıma inanıyorum. Kendimi bir koç olarak geliştirmeye ve öğretmenliğimle birlikte bu mesleği en iyi şekilde yapmaya karar verdim. 

Ece Tan Matematik Öğretmeni
2017

Pozitif, enerji dolu, her açıdan güven yaratan, tüm sorularınıza cevap bulduğum bir ortamda Koçluğu profesyonel olarak öğrendim. Bu nedenle diyebilirim ki koçluk yolum kolaylaştı. Gelişime ve değişime açık, vizyonu çok geniş bir programdan mezun olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kendime koçluk yapmak konusunda artık tam anlamıyla güveniyorum.

Öznur Demirbaş Öğretmen

Bu eğitim programından Koç olarak mezun olunabileceğini gördüm. Başta süre için endişelerim vardı. Fakat eğitmenlerin konuya hakimiyeti, yöntemlerin sistemli olması Koçluk yapmayı kolaylaştırıyor. Bu sayede kendi üslubumu fark ettim. Bundan sonraki diğer programları da almak istiyorum.

İkbal Kurt Eğitim Kurumu Yöneticisi

Kendini keşfetmek denilen şeyi gerçek anlamda yaşadım. Eğitim programına bakınca “6 günde bu konular nasıl öğrenilir?” diye düşünmüştüm. Eğitimin 3. günü her şey yerli yerine oturmaya başladı. Sınav stresimden arındım, kaygılarımı kontrol etmeye başladım. Sakinliğimi ve gücümü ele aldım. Teşekkür ederim.

Selma Kılıç KPSS Öğrencisi

İnsanın kendine, hayatına farklı çerçeveden bakabilmesi, kendi hayatını yönetebilmesi açısından çok faydalı bir program. Teknik ve yöntemlerin pozitif, çözüm odaklı, amacına hizmet ettiğini gördüm. 

Hacer Ceylan Psikolog

Öncelikle kendimin koçu oldum ve kendimde çok yol katettim. Kişisel gelişimimde çok yol katettiğimi düşünüyorum. Hayata bakışımda kendimi şanslı olarak tanımlayacağım net bir sıçrayış yaşadım. 

Gülşah Arıkan Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmeni

Almış olduğum bu eğitim beklentilerimin çok üzerindeydi. Kendi hayatım ve iş yaşantımla ilgili çok büyük farkındalıklar kazandım. Mesleğime çok büyük katkılar sağladı. İyi ki katılmışım diyorum.

Gökhan Arıkan Öğretmen

Hayat ile ilgili kendime ve çevreme naısl yararlı olabilirim sorusuna yanıt buldum. Ve yaşam amacıma katkıda bulundu. Teşekkür ederim. 

Esra Betaş Çocuk Gelişim Uzmanı

Farkındalık, aydınlanma, bilme hali, içeriği uygulama isteği… Pratiği çok olan, keyifli, öğretici bir yol arkadaşlığı için teşekkür ederim

Elif Türkmen Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı Yöneticisi

Bu eğitimin bundan sonra ki hayatımda benim ve ailemin hatta yakınımdaki herkesin hayatında çok büyük değişiklikler yaratacağını görüyorum. 33 yaşındayım ve 33 ümde ışık yandı. Artık hayat çok kolay ve güzel olacak.

Deniz Aksoylu Halkla İlişkiler

  Öncelikle, kişisel gelişimim için fayda sağladığını düşünüyorum. Kendime bakış açım ve çevremdeki insanlara bakış açım konusunda çok önemli etkiler oldu. Daha sonrasında da mesleğim ve kariyerimle ilgili olarak; işimi çok kolaylaştırdığını söyleyebilirim. Artık mesleğimi daha büyük keyifle yapıyorum. Teşekkürler.  

Canan Avan Rehber Öğretmen

"Bu eğitimin hayata bakış açımızda farklılık yarattığını düşünüyorum. Kendimle yüzleşmemi sağladı. İşimizi, geleceğimizi yönetmek bakımından, gelişim ve değişim noktasında mutlak yararının olduğunu düşünüyorum."

Bülent Akdoğan Psikolog

“Beklentimin çok üstünde bir eğitim aldım. Eğitim Koçluğunun pratik edilerek nasıl yapılacağını sistematik olarak öğrendik. Sorularımın her birine cevap buldum. Öğrencilere olan bakış açım değişti. Öğretmen olarak yaptığım hataların farkına vardım. Farkındalığımı çok arttıran bir eğitim oldu.”

Belgin Yiğit Öğretmen

“Bu eğitim, yaşama ve yaşamdaki tüm eğerlerime başka bir bakış açısıyla yaklaşmamı sağladı.”

Ayşe Boran Beden Eğitimi Öğretmeni

Bu kurs, kendimi ve insanları farklı ve kendine özgü yanlarıyla görmemi sağladı. Hayata ve ruhumuza hitap eden, bize ve topluma güzel bir iz bırakan sayın Barış Hocama, yani Koç arkadaşıma sonsuz teşekkür ediyorum. Sizin gibi güzel ve anlamlı çalışmalar yapan doğru ve anlamlı yol arkadaşı olmayı diliyorum. Gönlüm bu konuda rahat; çünkü usta ellerde şekillendim.

Atalay Radan Rehber Öğretmen

Eğitimin ilk günü; "acaba beklentilerimi karşılayacak bir eğitim olacak mı?" sorusuyla gelmiştim. Kursun her günü, bilgilerime yeni bilgiler eklemeye başladıkça sevindim. Çalıştığım işimle bağlantı kurarak kursta aldığım bilgileri uygulamaya başladım. Uygulamanın yoğun olması çok kazançlı. Kısaca şunu söylemek isterim: Koçluk eğitimi almayan çok şey kaybeder.

Aslı Kerim Rehber Öğretmen

Bu eğitime katılım amacım, kızıma fayda sağlamaktı. Bir öğretmen olarak koçlukla yol arkadaşlığı yapmak çok anlamlı oldu. Bu eğitimi aldıktan sonra öğrenciler üzerinde uygulamalar fayda sağladı. Her koçlukta deneyimim arttıkça mutluluğum da arttı.

Arzu Işık Sınıf Öğretmeni-Anne

“Bu eğitim benm öğrenciliğime büyük katkılar sağladı. Öğrencilik hayatımda artık nasıl koçluk yapacağım net bir şekilde oluştu. Hem kendime koçluk yapabilirim, hem de başka kişilere. Bu eğitimin büyük artısı oldu. Eğitim içeriği çok yoğundu. Uygulamalarla bilgiler oturdu.”

Nurgül Dinç Üniversite Öğrencisi

“Koçluk eğitimi ve bu yöntemlerle karşılaşmanın hayatımda bir dönüm noktası olduğunu düşünüyorum.  Eğitim süresince zaman kavranı bir kez bile aklıma gelmedi. Bunu ancak mesleğinde gerçekten yetkin ve uzman bir kişi yapabilir. Motivasyonuma çok yüksek bir katkı sağladı. Performansıma yansıyacaktır.”

Özlem Hanlıoğlu İngilizce Öğretmeni

“Bu eğitim öncelikle kendi sistemimin nasıl çalıştığını anlamamı sağladı. Bu eğitimi gerçekten ilşin duayeninden almak ayrıca bir güven sağladı. Eğitim içeriği, eğitim araçları çok tatmin ediciydi. Her şey için çok teşekkür ederim.”

Lütfiye Karakaya Akademi plus Eğitim Danışmanlık Kurucusu , Eğitim Koçu

“Eğitim koçluğu ile ilgili soru işaretlerim vardı. Hatta eğitim öncesi bu tür eğitimlerin yetersiz olabileceğini bile düşünüyordum. Fakat Barış Hoca’nın tutumu, konuya hakimiyeti ve profesyonelliği çok iyiydi. Eğitimin kesinlikle yeterli ve tetmin edici olduğunu düşünüyorum. Eğitimin yanısıra, hayata pozitif bakabilmeyi ve motive olmayı öğrendim.”

M. Kürşad Nazlı İdareci

“Aldığım hizmet; tam ve bütün, ihtiyaca cevap veren, donanımlı eğitmen ve yardımcıları ile amaca hizmet eden içerikte ve sunumdaydı. Hem kendim hem öğrencilerim açısından faydalı olacağını düşünüyorum.Mesleki açıdan oldukça etkili ve güçlü bir öğretmen olmama katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum.”

Necla Hacıkabak Türkçe Öğretmeni

“Eğitimden beklentimin çok fazlasıyla üstünde bir eğitimdi. Kendim, çocuklarım, öğrencilerim için pek çok alanda ışık tutacağına inanıyorum Eğitime hep bir sonraki konuyu merak ederek geldim. İlgi ve heyecanı canlı tutan bir eğitim olduğunu söyleyebilirim. Çok keyif aldım. Yaşama artık daha umutla bakıyorum.”

Ruhsengül Kamiloğlu Sınıf Öğretmeni

Eğitimin kişisel farkındalığım açısından bana yararları çok büyük bu farkındalığımın zamanla benim çevremdeki tüm insanlara yayılacağını biliyorum. Aynı zamanda bunu meslek haline dönüştürüyor olmam beni çok mutlu etmekte.  

Nilay Özkeskin Topuz Emekli Bankacı - Anne

“Bu eğitimden aldığım yöntem ve tekniklerle bir öğrertmen olarak öğrencilerime daha faydalı olacağımı düşünüyorum. Farklı düşünmek, daha az yargılamak, daha çok dinlemek ve güçlü soru sarabilmek bu eğitimin kazandırdıkları oldu.”

Yusuf Oğuz Coğrafya Öğretmeni

Önce kendimde farkındalık yarattı. Yenilendim gelişime ve değişime daha açığım. Pozitifim enerji yüklüyüm. Öğrencilerime faydalı olabilmenin mutluluğunu yaşıyorum.

Nesrin Sürer Öğretmen

Kendimi geliştirmeme ve mesleğime yenilik katmaya çok pozitif katkısı oldu. Çözüm odaklı olması ve yoğun uygulama içermesi takdire değer.

Seda Golgır Kimya Öğretmeni

Aradığım farklılık yaratma ve pozitif yaklaşım konusunda doyum sağladım. Yeni bir meslek ile tanıştım

Özlem Uz Rehber Öğretmeni

Her şeyden önce, bu kursun kendimi tanıma ve kişisel gelişimim açısından çok katkısı oldu. Meslek hayatım için katkısını görmek ayrıca mutlu ediyor. Bir Aile-Öğrenci Koçu olarak meslek sahibi olmanın hayatıma kattığı renk paha biçilmez.. Kursu, harika ve eğlenceli bir grupla aldım. Çok donanımlı, sabırlı ve anlayışı Barış Hocamızın liderliğinde unutamadığım muhteşem bir eğitim aldım. Teşekkürler.     

Nevcivan Açılkan Akademisyen

Diğer Programlara Ait Öğrenci Görüşleri

Top